O mnie

Moja strona ma na celu przedstawienie spraw kryminalnych, które można uznać za szczególnie interesujące, i to z różnych powodów  – np. ze względu na okoliczności popełnienia przestępstwa, ze względu na jakieś szczególne elementy działań rozpoznawczo-wykrywczych lub gromadzenia materiału dowodowego, ze względu na okoliczności rozwiązania sprawy itp.

Z zasady opisuję sprawy nieznane w Polsce (wyjątkiem jest kilka zaginięć – w tych wypadkach zostałam akurat poproszona przez rodziny o ich opisanie).

Zaginięciom poświęcam zresztą szczególnie dużo uwagi; powód jest taki, że są to sprawy wciąż otwarte i nigdy nie ustaje nadzieja na ich pozytywne zakończenie lub przynajmniej wyjaśnienie.

Każdy wpis przygotowuję bardzo starannie, robię to przy tym na podstawie bardzo wielu materiałów obcojęzycznych, pochodzących z różnych źródeł, w tym także filmowych. Konieczność zintegrowania tych informacji, a przy tym sprawdzenia wiarygodności wszystkich źródeł, powoduje, że na każdy wpis potrzebuję dużo czasu.

W „Blogu” znajdują się dodatkowe informacje związane bezpośrednio lub pośrednio z tematyką strony.

Ten serwis internetowy stanowi własność jego autorki i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jego część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody autorki sprawykryminalne.pl